Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
19 marca 2013
Białe szaleństwo w Falcade

W ramach wspólnych wyjazdów organizowanych przez HURTAP SA zwolennicy białego szaleństwa w dniach 8-17 marca 2013r. wyjechali na narty w jeden z najbardziej atrakcyjnych region włoskich Dolomitów - Tre Valli.

Tre Valli kompleks narciarski składający się z trzech dolin: San Pellegrino Pass, Moena - Alpe di Lusia i Falcade. To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Ośrodek narciarski  Tre Valli niejednokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów narciarskich we Włoszech. Około 120 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze bardzo różnorodne i szerokie trasy, przepiękne widoki i dużo słońca to wizytówka Tre Valli. Trasy znajdują się na wysokościach od 1447 do 2513 m n.p.m. w otoczeniu łańcuchów górskich: Pale di San Martino, Pelmo, Civetta i Marmolada. Dzięki rozbudowanemu systemowi naśnieżania możemy mieć pewność, że aż 95% tras będzie stale pokryta białym puchem. Tre Valli to idealny region dla narciarzy ceniących nowoczesne ośrodki, przepiękne widoki i świetną kuchnię. Najpiękniejszym szczytem jest majestatyczna i malownicza Col Margherita zwana "tarasem Dolomitów", a przełęcz San Pellegrino należy do jednych z piękniejszych przełęczy w Alpach. Ośrodek Tre Valli jest dumą Dolomitów Wschodnich.

 

Bazą wypadową dla naszej grupy stanowiło Falcade. Spokojny i uroczy kurort narciarski położony pomiędzy masywem lodowca Marmolada, Civetta i szczytami Facobon, Cime d’Auta, Col Margherita i Alpe Lusia. Miejscowość położona bezpośrednio pod wyciągami Tre Valli. W 2003 roku Falcade zdobyło I miejsce w rankingu najlepszych miejscowości narciarskich we Włoszech, zostawiając w tyle najsłynniejsze alpejskie miejscowości.

Nasi uczestnicy wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu narciarskim prowadzonym przez licencjonowanych instruktorów narciarstwa. Była możliwość podszkolenia własnych umiejętności. Jedną z zaplanowanych podczas wyjazdu atrakcji był wyjazd do lokalnej winnicy. Smakowaliśmy niesamowite trunki od win białych i czerwonych wytrawnych po wina słodkie.

Tradycją również stało się organizowanie przez nas zawodów narciarskich ostatniego dnia wyjazdu. Wyśmienicie przygotowana trasa slalomu i towarzyszące słońce sprawiły, że uczestnicy doskonale sprawdzili się na trasie, a różnice w czasach były minimalne... Na zakończenie tradycyjnie już odbyła się koronacja zwycięzców oraz wybory Króla i Królowej stoku.

Miła atmosfera w grupie, wyśmienita pogoda i wymarzone warunki dopisały przez cały tydzień pobytu, a my już myślimy gdzie spotkamy się za rok...

 

komentarzy /0/
Skomentuj