Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
15 kwietnia 2013
Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska Mistrzem Polski w Piłce Nożnej Halowej 2013

W sobotę 13 kwietnia odbyły się II Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna OIA z Gdańska, srebrny medal zdobył zespół OIA w Bydgoszczy a brązowy OIA Łódź.

Hala sportowa Gimnazjum w Łęczycy niemalże po brzegi wypełniona była farmaceutami i pasjonatami piłki nożnej halowej z całej Polski.

W ten dzień Łęczyca gościła osiem zespołów:

OIA ŁÓDŹ
OIA KRAKÓW
OIA WROCŁAW
OIA KATOWICE 1
OIA BYDGOSZCZ
OIA KIELCE
OIA GDAŃSK
OIA KATOWICE 2

To największa dotychczas ilość uczestniczących w Mistrzostwach Polski drużyn. Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie piłką nożną halową w środowisku Aptekarzy. Organizacja tej rangi zawodów ma na celu nie tylko pobudzić w farmaceutach chęć rywalizacji sportowej, ale również integrować środowisko aptekarskie z całej Polski.

Uroczystość oficjalnego otwarcia dokonał organizator techniczny i gospodarz tegorocznych zawodów mgr farm. Wiktor Napióra. Nie zabrakło ciepłych słów Pani Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi - Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej – organizatora II Mistrzostw Polski OIA w Piłce Nożnej Halowej. Zgodnie z tradycją zabrzmiał hymn państwowy i zawody zostały otwarte.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po 4 zespoły w każdej, do których uroczyste losowanie odbyło się w przeddzień rozgrywek. Emocji w całym turnieju nie brakowało, a z każdym meczem widać było coraz większą wolę walki zawodników o zaszczytne trofeum Mistrza Polski. Zawody odbywały się w niezwykle przyjaznej i towarzyskiej atmosferze, a poziom rozgrywek okazał się niezwykle wysoki. Zgromadzeni aptekarze potwierdzili, że potrafią dobrze grać w piłkę. Mecze w grupach odbywały się na przemian, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup: OIA Łódź, Bydgoszcz oraz Gdańsk i Katowice 1. Obydwa mecze półfinałowe były niezwykle zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie pomimo ogromnego zmęczenia zawodników. W pierwszym ze spotkań OIA Gdańsk pokonała OIA  Katowice 1 3:1 i to Pomorzanie cieszyli się z awansu do wielkiego finału. W drugim półfinale OIA Bydgoszcz pokonała drużynę łódzkiej OIA 3:0 i pewnym było, że Mistrz Polski z ubiegłego roku trofeum mistrzowskiego po raz drugi nie wywalczy. W meczu o trzecie miejsce OIA Łódź pokonała OIA Katowice 1 3:2 i mogła cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski. Mistrzem Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce nożne halowej 2013 została OIA Gdańsk, która w wielkim finale, po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, pokonała w dogrywce 5:2 OIA Bydgoszcz, w regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i to Gdańszczanie po raz pierwszy w historii cieszyli się z mistrzowskiego tytułu.

Nie zabrakło również w turnieju wyróżnień indywidualnych:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – SZYMON JAWORSKI (OIA BYDGOSZCZ)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – BARTOSZ BEMBNISTA (OIA BYDGOSZCZ)

KRÓL STRZELCÓW – KONRAD KOTAPKA (OIA KATOWICE 2) zdobywca 9 bramek.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali zaproszeni goście:

Vice Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej mgr farm. MICHAŁ PIETRZYKOWSKI
Prezes OIA Łódź - mgr farm. ELŻBIETA PIOTROWSKA - RUTKOWSKA
Prezes OIA Kielce - mgr farm. BOŻENA ŚLIWA
Prezes OIA Kraków - mgr farm. BARBARA JĘKOT
Prezes OIA Gdańsk - dr PAWEŁ CHRZAN
Prezes OIA Katowice- dr n. farm. PIOTR BRUKIEWICZ
Prezes OIA Bydgoszcz - mgr farm. PIOTR CHWIAŁKOWSKI
Vice Prezes OIA Bydgoszczy - mgr farm. MAŁGORZATA PIETRZAK
Prezes OIA Opole - mgr farm. ANDRZEJ PRYGIEL
Prezes Hurtap SA – mgr farm. WIKTOR NAPIÓRA

Ostateczna klasyfikacja drużyn:

I MIEJSCE - OIA GDAŃSK
II MIEJSCE - OIA BYDGOSZCZ
III MIEJSCE - OIA ŁÓDŹ
IV MIEJSCE - OIA KATOWICE
V MIEJSCE  - OIA WROCŁAW
VI MIEJSCE  - OIA KATOWICE 2
VII MIEJSCE - OIA KRAKÓW
VIII MIEJSCE - OIA KIELCE

Mistrzostwa Polski były dla organizatora bardzo dużym wyzwaniem. Rekordowa dotychczas ilość biorących w rozgrywkach drużyn, ogromna ilość rozegranych spotkań dała się we znaki wszystkim uczestnikom. Odnieśliśmy jednak niewątpliwie wielki sukces organizacyjny za co dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z niezwykłą dyscypliną stosowali się do zaplanowanego harmonogramu spotkań. Wszyscy zgodnie zadeklarowali swój udział w przyszłorocznych Mistrzostwach. Turniej zakończyła wspólna kolacja i integracja wszystkich uczestników zawodów.

Zgodnie z tradycją i wolą pomysłodawców Mistrzostw Polski mgr farm. Jakuba Płaczka i mgr farm. Wiktora Napióry każde kolejne zawody przeprowadza aktualny Mistrz Polski na terenie swojej Izby Aptekarskiej, tak więc w przyszłym roku III Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Trójmieście.

komentarzy /0/
Skomentuj