Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
26 kwietnia 2005
Grupa farmaceutów współpracujących z HURTAP SA uczestniczyła w niecodziennej wyprawie do Meksyku

17 - 26 kwietnia 2005r. MEKSYK
Grupa farmaceutów współpracujących z HURTAP SA uczestniczyła w niecodziennej wyprawie do Meksyku.

Meksyk to kraj kontrastów, który zachwyca, czasem przeraża, ale nie pozostawia obojętnym. Bezkresne pustynie i niedostępne góry, rdzenna ludność pielęgnująca tradycje i tłumy turystów na plażach Acapulco, płaskowyże porosłe fantazyjnymi kaktusami i niedostępne, przykryte śniegiem wierzchołki wulkanów, pustynie i lasy równikowe, miasta-widma i gwarne kurorty. Tę cudowną krainę, w której łączą się dwa światy - Indian i hiszpańskich konkwistadorów - trudno ogarnąć, a tym bardziej opisać: pachnie wolnością, smakuje tequilą, brzmi muzyką kapel mariachi i kusi bujnością natury.

Pierwsze dwa dni farmaceuci spędzili w olbrzymim mieście Mexico City. Jest to trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto na świecie, zbudowane na gruzach starożytnej siedziby Azteków - to niesamowite połączenie nowoczesności i kolonialnego charakteru. Do najatrakcyjniejszych miejsc miasta należą: plac Zocalo, katedra, ruiny świątyni Azteków (Templo Mayor), Paseo de La Reforma oraz Narodowe Muzeum Antropologii, gdzie na dwóch poziomach można podziwiać obraz miasta na przestrzeni dziejów.

Kolejne dni to zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe - najciekawsze miejsce pielgrzymkowe na zachodniej półkuli oraz strefy archeologicznej Teotihuacan, miejsca, "gdzie ludzie stają się bogami" ze wspaniałymi budowlami azteckimi - Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Szczególną atrakcją przyrodniczą jest "Miasto Wiecznej Wiosny" - Cuernavaca, położone na wysokości 1542 m n.p.m. Jego łagodny i ciepły klimat powoduje, że tropikalne ogrody kwitną tu przez cały rok. Farmaceuci wybrali się również do Taxco - miasta srebra i sztuki meksykańskiej owianego atmosferą tajemniczości i niezwykłości minionych wieków.

Meksyk to również słoneczna pogoda w Acapulco. Jest to najsłynniejszy kurort nad Oceanem Spokojnym ze wspaniałą hotelową zabudową wzdłuż całej zatoki. Miejsce wielu turystycznych atrakcji, z których największą i chyba najbardziej widowiskową są skoki do wody z klifu La Quebrada. Młodzi skoczkowie rzucają się z 38 metrowej skały w napływające ku klifowi fale. Najwięcej emocji wzbudzają skoki nocne, gdzie przy nienajlepszej widoczności skoczek wykonuje skok z płonącymi pochodniami.

Podróż po Meksyku, dostarczyła niezapomnianych wrażeń, a wypoczynek nad Pacyfikiem, w światowej sławy kurorcie Acapulco - wielu miłych chwil wytchnienia.

Galeria

komentarzy /0/
Skomentuj