Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
16 sierpnia 2002
HURTAP w pierwszej rundzie Pucharu Polski edycji 2002/2003 na szczeblu wojewódzkim.

Sądziliśmy, że zgłaszamy się do rozgrywek piłkarskich drużyn amatorów, a tymczasem otrzymaliśmy potwierdzenie udziału w pierwszej rundzie Pucharu Polski edycji 2002/2003 na szczeblu wojewódzkim.

Jutro gramy z Orłem Łódź, a w przypadku zwycięstwa, z drużyną ligi okręgowej MKP Zgierz. Nie boimy się walki, gramy jako mistrzowie Polski firm farmaceutycznych - tak opowiadał o niespodziewanej pucharowej przygodzie prezes łęczyckiego Hurtapu Wiktor Napióra. Choć powstaje ciekawa anegdota, to jednak tak jak Hurtap żadna inna drużyna amatorów nie zasługuje na start w elitarnych rozgrywkach tysiąca drużyn. Futbol jest tutaj niemal częścią pracy, o czym świadczy piękne boisko na terenie firmy.

- Cieszę się, że będziemy mieć dodatkową frajdę - mówi prezes Napióra, który sam jest zawodnikiem, dawniej grał w ŁKS. - Dla naszych pracowników futbol to pierwszoplanowe hobby. Dziesięć lat temu powstał pomysł, by piłka nożna funkcjonowała w ramach naszej firmy. Zatrudnialiśmy coraz to więcej osób, a wśród nich coraz częściej byli tacy, którzy potrafią kopać piłkę. Stworzyliśmy zespół, choć nadal jesteśmy amatorami, nikt nie dostaje dnia wolnego, pieniędzy, nikt nie utrzymuje kontaktów z zawodowš piłką. W ostatnich czterech latach trzykrotnie zdobyliśmy tytuł mistrza Polski firm farmaceutycznych. W bieżącym roku Hurtap rozegrał mecz z Orłami Górskiego i choć walczyliśmy przeciwko m.in. Okońskiemu, Bulzackiemu, Ćmikiewiczowi, Miłoszewiczowi łęczycanie wygrali 4:3. obecny na meczu Kazimierz Górski chwalił umiejętności piłkarzy Hurtapu. Z reprezentacją Artystów Polskich wygrali 8:3.

Do tej pory zespół z Łęczycy przegrał tylko raz w meczach amatorskich. Cztery lata temu uległ gdańskiej drużynie posła Donalda Tuska (honorowego obywatela Łęczycy). Niebawem dojdzie do meczu drużyny prezesa Napióry z reprezentacją Polski kobiet.

Oto lista zawodników Hurtapu, którzy wystartują w Pucharze Polski: Wiktor Napióra, Tomasz Milczarek, Tomasz Voss, Krzysztof Dzierbicki, Arkadiusz Kozajda, Sławomir Kowalski, Krzysztof Voss, Waldemar Woźniak, Grzegorz Bernardziak, Marcin Woźniak, Dariusz Karasiński, Sebastian Miarka, Marcin Koliński, Mariusz Krajewski, Dariusz Andrysiak, Krzysztof Kowalski, Tomasz Pęcherzewski, Robert Czekalski. Trenerem zespołem jest Leszek Lipiec, menedżerem Tomasz Wesołowski, a kierownikiem Janusz Czarnecki.

komentarzy /0/
Skomentuj