Aktualności

< powrót do listy
25 sierpnia 2008
IV Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski zakończone

Mamy już za sobą kolejne Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Pogoda jak zwykle dopisała i dobre nastroje również. Dwie załogi Hurtapu dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły II i VII miejsce.

Zawody zostały przeprowadzone na jeziorze Kisajno przy ośrodku Almatur w Giżycku. Organizatorzy zapewnili jednakowe jachty typu Sasanka 660, które zostały wylosowane przez sterników bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu. Aby wyrównać szanse zdobycia pucharu mistrza, załogi przed każdym wypłynięciem do wyścigu przesiadali się na łódkę z kolejnym numerem.

Udało się rozegrać sześć wyścigów (5 krótkodystansowych i 1 długodystansowy). W piątek dzięki pięknej, słonecznej pogodzie i wietrze 2 – 3 B rozegrano trzy wyścigi, w tym jeden długodystansowy. Po pierwszym dniu regat na prowadzeniu były 2 ekipy z równą ilością punktów - MEDICARE ze sternikiem Marianem Radowskim i HURTAP I ze sternikiem Wiktorem Napiórą. W sobotę od rana lało, ale tuż przed południem przestało i pierwszy wyścig wygrała załoga HURTAPU I. W dwóch następnych zwyciężyła załoga MEDICARE i dzięki temu wygrała całe regaty. Walka o drugie i o trzecie miejsce była zacięta i bardzo wyrównana, ale prowadzona fair - do Komisji Sędziowskiej nie wpłynął żaden protest. Wieczory uczestnicy spędzili na zabawie z zespołami „Kochankowie Sally Brown” i „Piorunersi”. Kończąc regaty Prezes Hurtapu zaprosił wszystkich uczestników na jubileuszowe V Mistrzostwa Polski za rok w terminie 20-23 sierpnia 2009r.