Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
20 kwietnia 2015
Łódzka Okręgowa Izba Aptekarska Mistrzem Polski Farmaceutów W Piłce Nożnej Halowej 2015

W sobotę 18 kwietnia br., w Gniewinie, odbyły się IV Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna Okręgowej Izby Aptekarskiej z Łodzi, srebrny medal zdobył zespół OIA Poznań a brązowy OIA Bielsko-Biała.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które reprezentowały Izby Aptekarskie z Łodzi, Gdańska, Krakowa, Bielska-Białej, Katowic, Bydgoszczy, Poznania i Szczecina.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po 4 zespoły w każdej, do których oficjalne losowanie odbyło się w przeddzień rozgrywek. Mecze grupowe rozgrywane były na przemian, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup: OIA Łódź i OIA Poznań oraz OIA Bielsko-Biała i OIA Katowice. Mistrzem Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce nożnej halowej 2015 została OIA Łódź, która w wielkim finale, po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, pokonała OIA Poznań, ubiegłorocznego Mistrza Polski. Brązowy medal zdobyła drużyna OIA Bielsko-Biała, która w meczu o trzecie miejsce pokonała OIA Katowice. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski zawody w kolejnym roku przeprowadza aktualny Mistrz Polski na terenie swojej Izby Aptekarskiej, tak więc w przyszłym roku V Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Łęczycy.