Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
04 kwietnia 2017
Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi V-ce Mistrzem Polski Farmaceutów w Piłce Nożnej Halowej 2017

W sobotę 1 kwietnia br., w Sosnowcu, odbyły się VI Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna Okręgowej Izby Aptekarskiej z Katowic, srebrny medal zdobył zespół OIA Łódź, a brązowy OIA Poznań.

W turnieju wzięło udział jedenaście zespołów, które reprezentowały Izby Aptekarskie z Łodzi, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina oraz Warszawy.

Drużyny rywalizowały w trzech grupach: w dwóch po cztery zespoły i  jednej trzyzespołowej, do których oficjalne losowanie odbyło się w przeddzień rozgrywek. Mecze grupowe rozgrywane były na przemian, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Mistrzem Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce nożnej halowej 2017 została OIA Katowice, która w wielkim finale, po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu, pokonała OIA Łódź dopiero w rzutach karnych. Brązowy medal zdobyła drużyna OIA Poznań, która w meczu o trzecie miejsce pokonała OIA Bydgoszcz. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski zawody w kolejnym roku przeprowadza aktualny Mistrz Polski na terenie swojej Izby Aptekarskiej, tak więc w przyszłym roku VII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się ponownie na Śląsku.

Ostateczna klasyfikacja drużyn:

I MIEJSCE - OIA KATOWICE
II MIEJSCE - OIA ŁÓDŹ
III MIEJSCE - OIA POZNAŃ
IV MIEJSCE - OIA BYDGOSZCZ

Skład drużyny OIA Łódź: Wiktor Napióra, Daniel Stefańczyk, Przemysław Czubiński, Piotr Radzikowski, Tomasz Sędkowski, Jacek Owczarek, Łukasz Wawszczak, Dennis Dziki, Jaskulski Piotr, Sobczak Sebastian, Kwapisz Bartłomiej. Trener: Andrzej Antos, kierownik drużyny: Marcin Olczyk.

Galeria

komentarzy /0/
Skomentuj