Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
11 września 2019
Śląska Okręgowa Izba Aptekarska z Pucharem Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej na trawie.

W dniu 7.09.2019r. na trawiastym boisku HURTAP odbył się III Puchar Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej. Do rywalizacji stanęły 4 najlepsze drużyny wyłonione podczas Mistrzostw Polski OIA w piłce nożnej halowej, Były to drużyny: Gdańska OIA, Śląska OIA, OIA Kraków oraz OIA Łódź.

Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonał gospodarz turnieju, a zarazem Prezes Zarządu HURTAP SA – Wiktor Napióra , V-ce Prezes OIA Łódź – Izabela Kromkowska oraz Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Rozegrano 6 meczów w formule każdy z każdym. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” i trwały 2x15 minut. O zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów w poszczególnych meczach według klucza: 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis, 0 punktów za porażkę.

W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Okręgowa Izba Aptekarska z Katowic, która wygrała wszystkie swoje mecze. Tuż za nią uplasowała się Okręgowa Izba Aptekarska z Łodzi. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska.

Z roku na rok widać coraz większe zaangażowanie zawodników, którzy systematycznie trenują, co przekłada się na rosnący poziom rozgrywek i coraz lepsze wyniki. Nas jako organizatorów cieszy fakt, że organizacja turnieju jest nie tylko formą rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim integracją środowiska aptekarskiego.

 

Na najlepszych uczestników turnieju czekały nagrody indywidualne:

- król strzelców: Rafał Ludwig (8 bramek) – OIA Katowice

- najlepszy zawodnik: Roman Misiak – OIA Katowice

- najlepszy bramkarz: Łukasz Przewoźnik – OIA Katowice

 

Klasyfikacja końcowa:

1. OIA Katowice

2. OIA Łódź

3. OIA Gdańsk

4. OIA Kraków

 

 

Katowice

Kraków

Łódź

Gdańsk

Bramki zdobyte

Bramki stracone

Punkty

Miejsce

Katowice

 

8:3

4:0

5:1

17

4

9

I

Kraków

3:8

 

3:3

2:5

8

16

1

IV

Łódź

0:4

3:3

 

5:3

8

10

4

II

Gdańsk

1:5

3:5

3:5

 

9

12

3

III

 

Galeria

komentarzy /0/
Skomentuj