Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
24 sierpnia 2009
V Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski zakończone

Mamy już za sobą kolejne, tym razem jubileuszowe Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Pogoda w tym roku płatała figle uczestnikom, ale dobre nastroje dopisywały do końca trwania imprezy. Dwie załogi Hurtapu, które dzielnie walczyły ostatecznie zajęły I i II miejsce.
Zawody zostały przeprowadzone na jeziorze Kisajno przy ośrodku Almatur w Giżycku. 9 załóg startowało na jednakowych jachtach typu Sasanka 620, które zostały wylosowane przez sterników bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu. Aby wyrównać szanse zdobycia pucharu mistrza, załogi przed każdym wypłynięciem do wyścigu przesiadali się na łódkę z kolejnym numerem.

Udało się rozegrać trzy wyścigi (1 krótkodystansowy i 2 długodystansowe). W piątek dzięki pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano dwa wyścigi długodystansowe.

Przed południem rozegrano jeden wyścig dookoła wszystkich wysp „Łabędziego szlaku”. W drugim wyścigu długodystansowym dwie pierwsze załogi po zdecydowanym prowadzeniu zatrzymały się z powodu braku wiatru tuż przed metą i trzecia załoga, która otrzymała lekki podmuch wyprzedziła je tuż przed metą.

Po pierwszym dniu regat prowadził HURTAP ze sternikiem Wiktorem Napiórą, który miał 3 punkty. Drugie miejsce zajmował Jan Kierzkowski z 6 punktami. Na wieczór organizator zapewnił zabawę z zespołem „Kochankowie Sally Brown”, która przeciągnęła się do późnych godzin nocnych.

W sobotę od rana padało, ale  przede wszystkim brakowało wiatru. Wystartowano do pierwszego wyścigu krótkodystansowego, jednak linię mety w regulaminowym czasie zdołała przekroczyć jedynie załoga Radomiła Maciaka. Po obiedzie załogi wypłynęły na jezioro do kolejnego wyścigu. Nagły brak wiatru spowodował jednak, po dość długim oczekiwaniu, że zdecydowano o powrocie do portu. Komisja Sędziowska miała trudne zadanie i postanowiła odrzucić jeden wyścig, jak to zwykle czyniono w każdej edycji zawodów. W tym stanie rzeczy w identycznej sytuacji znalazły się dwie załogi i postanowiono przyznać dwa pierwsze miejsca. Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów, a potem uczestnicy spędzili czas na zabawie z zespołem „Piorunersi”.

Wyniki:

1. HURTAP I - Wiktor Napióra oraz INTRA - Radomił Maciak

2. HURTAP II - Jan Kierzkowski

3. APTEKAZAROGIEM.PL - Grzegorz Gajewski

4. POLFA WARSZAWA - Adrian Adamkiewicz

5. STRONG MONEY - Marcin Dej

6. POLFA ŁÓDŹ II - Przemysław Szymański

komentarzy /0/
Skomentuj