Zapytaj o warunki współpracy Reklamacje

Aktualności

< powrót do listy
26 kwietnia 2016
V MISTRZOSTWA POLSKI OKRĘGOWYCH IZB APTEKARSKICH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

W sobotę 23 kwietnia odbyły się V Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna OIA z Katowic, srebrny medal zdobył zespół OIA w Krakowie a brązowy OIA Poznań.

Hala sportowa Gimnazjum w Łęczycy niemalże po brzegi wypełniona była farmaceutami i pasjonatami piłki nożnej halowej z całej Polski. W ten dzień Łęczyca gościła aż dziewięć zespołów:
OIA ŁÓDŹ
OIA KRAKÓW
OIA WROCŁAW
OIA KATOWICE
OIA BYDGOSZCZ
OIA SZCZECIN
OIA GDAŃSK
OIA POZNAŃ
OIA BIELSKO-BIAŁA

To największa dotychczas ilość uczestniczących w Mistrzostwach Polski drużyn. Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie piłką nożną halową w środowisku Aptekarzy i rosnący poziom rozgrywek. Organizacja tej rangi zawodów ma na celu nie tylko pobudzić w farmaceutach chęć rywalizacji sportowej, ale również integrować środowisko aptekarskie z całej Polski.

Po uroczystym występie łęczyckich cheerleaderek inaugurującym rozpoczęcie rozgrywek, oficjalnego otwarcia dokonał organizator techniczny i gospodarz tegorocznych zawodów mgr farm. Wiktor Napióra.   Nie zabrakło również przemówienia Pana Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej  w Łodzi – Pawła Stelmacha – organizatora V Mistrzostw Polski OIA w Piłce Nożnej Halowej, a także Burmistrza Miasta Łęczyca – Krzysztofa Lipińskiego.

Podczas uroczystości otwarcia pamiątkowymi statuetkami wyróżniono trzy Izby, które brały dotychczas udział we wszystkich edycjach Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. Wyróżnienia odebrali:
Prezes Pomorsko-Kujawskiej Izby Aptekarskiej – Małgorzata Pietrzak
Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej – Piotr Brukiewicz
Prezes Łódzkiej Izby Aptekarskiej – Paweł Stelmach.

Zgodnie z tradycją zabrzmiał hymn państwowy i zawody zostały otwarte. Ze względu na nieparzystą ilość zgłoszonych zespołów drużyny rywalizowały w trzech grupach po 3 zespoły w każdej, do których uroczyste losowanie odbyło się w przeddzień rozgrywek. Emocji w całym turnieju nie brakowało, a z każdym meczem widać było coraz większą wolę walki zawodników o zaszczytne trofeum Mistrza Polski. Mecze w grupach odbywały się na przemian, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. W dwóch grupach mistrzowskich znalazły się drużyny: OIA Łódź, Katowice, Poznań oraz  OIA Gdańsk, Szczecin i Kraków. Do wielkiego finału awansowały drużyny z pierwszych miejsc w grupach mistrzowskich: OIA Katowice i Kraków, a w meczu o trzecie miejsce drużyny, które zajęły w tych grupach miejsca drugie: Poznań i Gdańsk. Brązowy medal zdobyła drużyna z Wielkopolski pokonując Gdańsk dopiero w rzutach karnych. Mistrzem Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce nożne halowej 2016 została OIA z Katowic, która pokonała w wielkim finale zespół z Krakowa 3:1 i to Katowiczanie po raz pierwszy w historii cieszyli się z mistrzowskiego tytułu. Poziom rozgrywek okazał się niezwykle wysoki, wszystkie mecze były niezwykle zacięte, a zgromadzeni aptekarze potwierdzili, że potrafią dobrze grać w piłkę. Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw wręczone zostały puchary i dyplomy dla wszystkich drużyn biorących udział w tych jubileuszowych rozgrywkach. Uhonorowano również trzech najlepszych zawodników, którzy otrzymali statuetki oraz tablety ufundowane przez firmę HURTAP.

Wyróżnienia indywidualne:
NAJLEPSZY ZAWODNIK – RAFAŁ LUDWIG (OIA KATOWICE)
NAJLEPSZY BRAMKARZ – TOMASZ PŁATEK (OIA KRAKÓW)
KRÓL STRZELCÓW – MACIEJ FIK (OIA GDAŃSK)

Puchar Fair Play otrzymała drużyna OIA z Łodzi.

Ostateczna klasyfikacja drużyn:
I MIEJSCE - OIA KATOWICE
II MIEJSCE - OIA KRAKÓW
III MIEJSCE - OIA POZNAŃ
IV MIEJSCE - OIA GDAŃSK
V MIEJSCE  - OIA SZCZECIN
VI MIEJSCE  - OIA ŁÓDŹ
VII MIEJSCE - OIA BYDGOSZCZ
VIII MIEJSCE - OIA WROCŁAW
IX MIEJSCE - OIA BIELSKO-BIAŁA

V jubileuszowe Mistrzostwa Polski były dla organizatora bardzo dużym wyzwaniem. Rekordowa dotychczas ilość biorących w rozgrywkach drużyn, ogromna ilość rozegranych spotkań dała się we znaki wszystkim uczestnikom. Odnieśliśmy jednak niewątpliwie wielki sukces organizacyjny za co dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z niezwykłą dyscypliną stosowali się do zaplanowanego harmonogramu spotkań. Turniej zakończyła wspólna kolacja i integracja wszystkich uczestników zawodów.

Zgodnie z tradycją i wolą pomysłodawców Mistrzostw Polski każde kolejne zawody przeprowadza aktualny Mistrz Polski na terenie swojej Izby Aptekarskiej, tak więc w przyszłym roku VI Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się na Śląsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

komentarzy /0/
Skomentuj